Jakość, kompetencje,
standardy wyznaczają
nasze działania

Najwyższa jakość
i etyka w biznesie 
drogą do doskonałości

Jakość, kompetencje,
standardy wyznaczają
nasze działania

Solidność i wiarygodność
to klucz
do zadowolenia klientów

Jakość, kompetencje,
standardy wyznaczają
nasze działania

Najwyższa jakość
i etyka w biznesie 
drogą do doskonałości

Jakość, kompetencje,
standardy wyznaczają
nasze działania

Solidność i wiarygodność
to klucz
do zadowolenia klientów

<
>
Aktualności - Ogólne

ANKOL Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2018!

20.09.2018

Firma ANKOL została laureatem 10. edycji konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, której finał odbył się w dniu 18 września 2018r. Business Centre Club w Warszawie.
Honorowy patronat nad konkursem Ambasador Polskiej Gospodarki objął po raz kolejny Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny w Brukseli. Małgorzata Kidawa-Błońska zaznaczyła, że to zaszczyt być wśród laureatów konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki. To dzięki waszej pracy – mówiła podczas uroczystości – Polska jest znana na świecie. Przyznała, że czuje dumę, gdy jeżdżąc po różnych miastach europejskich natyka się tam na polskie marki. – To wasz upór powoduje, że 80% swoich produktów lokujecie w Europie – powiedziała. Ale też potrzebna jest pomoc państwa, żeby te produkty i usługi były rozpoznawalne na całym świecie. Przedsiębiorcy z pewnością dadzą sobie radę, jeśli politycy nie będą im przeszkadzali jeśli prawo stanie się prostsze.

Podstawowym celem konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki jest: promocja Polski na arenie międzynarodowej, jako wiarygodnego partnera gospodarczego, wyróżnianie oraz promocja przedsiębiorców osiągających sukcesy na rynkach międzynarodowych, promowanie wysokich standardów ekonomiczno-finansowych i dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych, zacieśnianie współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich instytucji odpowiedzialnych za promowanie Polski, polskiej gospodarki, kultury i inicjatyw społecznych, polegającej m.in. na rozwoju wzajemnych kontaktów i wymianie informacji
Na zakończenie uroczystości głos zabrał Marek Goliszewski. Gratulował nagrodzonym tego, co robią i kim są. – 10 dni temu byłem na Gali Śląskiej BCC i chciałbym Państwu odczytać zasady, które wówczas zaprezentowałem, które narodziły się na Śląsku, a dzisiaj przyświecają wszystkim reprezentantom Polski, którzy jadą na olimpiadę – powiedział. – Zasada pierwsza: zwycięstwo to najważniejsza rzecz w naszym życiu, to walka z naszymi słabościami. Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
Dziś tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki otrzymują ci, którzy przezwyciężyli własne słabości w walce o własną firmę, swoją firmę, ci, którzy zwyciężają na rynkach zagranicznych, olimpijczycy. Zasada druga: jeśli nie posiadasz ducha walki, twoje życie nie ma wartości. Dziś spotykamy się w gronie ludzi walki o europejskie standardy swoich produktów. Zasada trzecia: trenuj tak, abyś mógł przyjmować każdy cios. Atakuj tak, abyś nie musiał przyjmować następnego. Dziś spotykamy się w gronie laureatów konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki, którzy odpierają bardzo często ciosy od bezdusznych przepisów i promują Polskę na całym świecie. Zasada czwarta: osiągniesz coś, tylko poprzez ciężką pracę. Dziś otrzymują tytuły Ambasadora Polskiej Gospodarki ludzie naprawdę ciężkiej pracy. Albert Eistein mawiał, że świat otwiera się przed tymi, którzy wiedzą dokąd zmierzają. Życzę nam wszystkim, żebyśmy wiedzieli dokąd zmierzamy – dodał na zakończenie.
Firma ANKOL, założona i zarządzana przez Anna Kolisz i Czesława Kolisz otrzymała tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w kategorii „Marka europejska”. To wyróżnienie dla firm, których działalność biznesowa jest bardzo dobrze znana w Europie i kojarzona już nie tylko z Polską, ale z najlepszymi jakościowo wyrobami lub usługami europejskimi.

Napisz do nas

tel.

+48 17 584 01 00

email.

ankol@ankol.com.pl